Через якийсь час можна палити після видалення зуба

Різне

Видалення зуба проводиться через хірургічне втручання, яке може спричинити порушення цілісності м’яких тканин і, як наслідок, викликати кровотечу. Відкрита рана сильно піддається впливу хвороботворних мікробів, тому важливо дотримуватися ряду післяопераційних рекомендацій для того, щоб уникнути ускладнень.

Можливо вам буде цікаво прочитати наступні матеріали, в яких розповідається про вплив куріння на стан зубів: Темний наліт на зубах. Причини і лікування, Як прибрати зубний камінь в домашніх умовах без шкоди, і Відбілювання зубів в домашніх умовах (відкриваються в новій вкладці)

У кожного курця при відвідуванні стоматолога виникає питання – через скільки можна курити, якщо вирвали зуб? Для багатьох людей будь-які маніпуляції з зубами, тим більше їх видалення – сильний стрес, і для того, щоб зняти стрес, вони помилково хочуть вдавшись до нікотину. Потрібно відразу сказати, що ця звичка не допомагає впоратися зі стресовою ситуацією, і від неї необхідно позбавлятися. Але якщо поки що не виходить, необхідно хоча б розуміти, який ризик несе викурена після прийому у стоматолога сигарета.

Показання до екстракції в стоматології, особливості процедури

За Міжнародною класифікацією хвороб порожнини рота ( МКБ-10 ) видалення присуджений код К08.1 – втрата зубів внаслідок нещасного випадку, видалення або локалізованого пародонтиту. Якщо після екстракції зуба виникає кровотеча з утвореної лунки, присуджується код R58 – кровотеча, що не класифіковане в інших рубриках або той же самий код K08.1.
Показання до екстракції:

фото 2

 • сильне руйнування зуба ;
 • запущений пульпіт ;
 • перелом коронки ;
 • утворення кісти на верхівці кореня;
 • повна або часткова ретенція , тобто неможливість прорізування;
 • неправильне розташування зуба;
 • установка брекет-системи, протезів, мостів ;
 • пухлина .

Протипоказання:

 • запалення ясен ;
 • загострення хронічних захворювань ;
 • висока температура ;
 • розлад нервової системи ;
 • вагітність (особливо в I триместрі і в останньому місяці) .

Позитивні сторони операції:

фото 3

 • зникнення гострого болю , при її наявності;
 • можливість встановити брекети, коронки, міст (якщо зуб заважав проведенню процедури).

Негативні сторони:

 • неестетичний вигляд ротової порожнини, якщо вирваний зуб знаходився в зоні посмішки;
 • після видалення часто виникають кровотечі, лунка довго затягується ;
 • з’являється порушення мови ;
 • труднощі під час прийому їжі .

видалення ультразвуком

Довгою насадкою на ультразвуковому наконечнику також потрапити в периодонтальную щілину і, поступово збільшуючи потужність, впровадитися уздовж щілини. Апекс, що має конічну форму, в певний момент втратить прикріплення до лунки, після чого його можна підчепити пінцетом, елеватором або хірургічним відсмоктувачем.

2. Видалення апекса ультразвуком

РИЗИКИ. При неправильній формі верхівці (відмінною від конічної), може зберегтися ретенция.

фото

фото 4

Фото 1. Просте видалення. Найчастіше в даному випадку видаляється хиткий зуб, є розташований для стоматолога.

фото 5

Фото 2. Складна екстракція зуба мудрості. Так як він лише злегка видно на поверхні, то хірургу спершу доводиться розрізати ясна, а потім витягувати по частинах.

фото 6

Фото 3. атравматичного видалення без болю і тривалого загоєння. Завдяки даному способу стає можливим збереження природного рельєфу ясна.

Коли потрібно видалити зламаний під корінь зуб

На щастя, видаляти зламаний під корінь зуб в ряді випадків необов’язково . Можна його вилікувати , а потім протезувати . Але якщо в наявності процес гниття , тоді потрібно розлучитися із залишком зуба швидко і без жалю .

Показання до видалення:

 • коренева система повністю пошкоджена карієсом , що сприяє утворенню гнійних процесів ;
 • фото 2
  корінь погано зафіксований в лунці ясна, хитається , отже присутня пародонтит ;
 • кіста на корені , гнійний абсцес або періодонтит в запущеній стадії;
 • запальний процес , що утворився від знаходження штифта в корені.

Крім цього, супутнім показанням стає:

 • відчуття дискомфорту в яснах;
 • різкий біль під час їжі;
 • опухла ясна біля зуба;
 • кров’янисті і гнійні виділення ;
 • підвищена температура тіла.

Важливо! Не можна відкладати відвідування стоматологічного кабінету. Будь-які підозри на те, що корінь зуба торкнуться процесом гниття, повинні стати приводом для термінового візиту до лікаря.

Види технік видалення корінних зубів з ясен у дорослого

Всього відомо 4 техніки видалення зубів: просте і складне (хірургічне), за показаннями ортодонта і атравматичний спосіб.

просте

Два найпоширеніші способи екстракції корінних зубів: простий і хірургічний. Перший використовується для видалення видимих зубів. Це найменш травматичний варіант , коли зуб захоплюється щипцями, трохи розхитується і витягується.

хірургічне

фото 7

Хірургічний спосіб застосовується, коли необхідно видалити важкодоступні зуби. Застосовується в основному при проблемах з прорізуванням і сильному руйнуванні зубів .

При хірургічному втручанні одними щипцями не обійтися, і лікар вдається до скальпелю, виробляючи розсічення слизової оболонки і окістя.

Мінус цієї методики: операція може важко переноситися , довго заживає ранка. Плюси: видаляються важкодоступні зуби, з кістами, сильно зруйновані .

Атравматичного: сучасний спосіб екстракції

Атравматичного видалення – сучасний метод, що дозволяє провести процедуру екстракції зуба швидко і безболісно . Проводиться без використання щипців під місцевою анестезією із застосуванням препаратів останнього покоління , які повністю позбавляють ясна чутливості.

фото 8

Мінус процедури: висока вартість.

плюси:

 • безболісність ;
 • скорочується ризик потрапляння інфекції в лунку ;
 • скорочується ризик виникнення кровотечі ;
 • зберігається природний рельєф ясен , так як межкорневой пластина залишається незайманою.

Ортодонтичне

Такий вид екстракції застосовується під час ортодонтичного лікування (виправлення прикусу, постановка коронок). Рішення про необхідність видалення здорових корінних зубів приймає фахівець після кількох консультацій і рентгенівських знімків. Видалення може проводитися з використанням як щипців, так і скальпеля.

Видалення пульпи, зруйнованого моляра і іклів

Для різних зубів свої особливості екстракції. Видалення пульпи (внутрішньої зубної порожнини) проводиться одним з двох способів:

 • Ампутація , тобто видалення лише коронкової частини пульпи. Ампутації піддаються тільки багатокореневих зуби з корінням правильної форми .
 • Викорінення , тобто повне видалення пульпи.

Важливо! Депульповані зуб позбавляється нерва і не може хворіти, але деякі пацієнти скаржаться на ниючі болі в області зуба, яка зазнала лікуванню. На думку фахівців, біль може триматися близько двох місяців . Якщо больові відчуття тривають понад два місяці , пацієнту рекомендується звернутися до лікаря.

Видалення зруйнованого постійного зуба проводиться або простим, або хірургічним способом. Особливість процедури полягає в тому, що зуби на верхній щелепі видалити складніше , ніж на нижній, так як на верхній щелепі стінки лунок довше і товщі.

фото 9

Ікла є найпотужнішими зубами. Екстракція іклів проводиться тільки при сильному руйнуванні . Складнощі виникають через те, що верхні ікла мають довгі масивні корені часто з викривленою верхівкою.

Після видалення передніх зубів у пацієнтів відзначаються сильні больові відчуття в області щелепи, головні болі. Екстракція передніх зубів – складна і високотравматічная операція , яка проводиться тільки при наявності серйозних показань і при неможливості зберегти зуб. Зуби видаляються щипцями. Після видалення можливе виникнення кровотечі та альвеолита (запалення утворилася лунки в яснах).

Довідка! Одні корінні зуби видаляються простіше, а інші – складніше. На відміну від різців та іклів, які мають по одному кореню і легко знімаються, моляри і премоляри, наприклад, вирвати не так просто, тому що вони мають по два кореня (довгі, часто неправильної форми), а іноді і більше , кріпляться глибоко в кістковій тканині.

Причини видалення постійних зубів

Видаляється постійний зуб в разі, коли він може стати причиною ускладнень після тривалого запального процесу. Лікарі всіляко намагаються зберегти різці та ікла, використовуючи всілякі методики: заліковують карієс, лікують запальний процес.

Фактори, через які доводиться «позбуватися» від зубів: надмірна їх рухливість, непрохідність кореневих каналів, неправильне розташування «вісімок» (лежачі, не до кінця сформовані), хронічний загострений періодонтит.

Коли «вісімки» не можуть прорізатися, є ймовірність виникнення флегмони, тому лікарі рекомендують хірургічне втручання. Якщо зуб не піддається лікуванню і запущений запальний процес, слід наважитися і прийняти вірне рішення. Якщо не вирвати хворий зуб, можуть виникнути флегмони, синусити верхньощелепних пазух, гнійні лімфаденіти, околочелюстние абсцеси, одонтогенні гнійні періостіти.

Вириваються заважають «четвірки», коли ставиться брекет-система або зубний протез. Рекомендується видалення зуба, якщо він ріже і коле мову, травмує слизову оболонку щоки або заважає нормальному прикусу (якщо усунути даний дефект неможливо за допомогою механічного підточки).

Коли є запальний процес в кістках і періодонта, то видалення обов’язково, інші випадки обумовлюються з фахівцем і шукається компроміс у вигляді альтернативного (НЕ хірургічного) стоматологічного лікування.

Як відбувається підготовка і який стоматолог видаляє зуби?

Процедуру видалення зуба призначає і проводить лікар, який називається стоматолог-хірург . Перед проведенням всіх маніпуляцій хірург переглядає рентгенівські знімки щелепи хворого, пояснює йому складності проведення процедури, інформує про протипоказання і наслідки.

Як підготуватися: що потрібно робити перед операцією?

Перед процедурою пацієнтові потрібно:

фото 10

 • зробити рентгенівські знімки зуба і показати їх своїм стоматолога-хірурга;
 • провести антибактеріальну профілактику , якщо в ротовій порожнині є запальні процеси;
 • проконсультуватися з хірургом з приводу знеболюючих засобів, які будуть застосовуватися під час процедури (щоб уникнути алергічної реакції на препарати ).

Стадії правильної екстракції: наскільки довго триває за часом?

етапи:

фото 11

 1. Введення знеболюючого засобу.
 2. Антисептична обробка ротової порожнини.
 3. Відділення ясна.
 4. Накладення щипців до альвеолярної лунки.
 5. Виконання качательние і кругових рухів (зуб розхитується).
 6. Витяг зуба з лунки.
 7. Огляд лунки на наявність залишків кореня.

Час, яке займе операція, залежить від складності випадку. Анестезія починає діяти приблизно через 20 хвилин після введення препарату. Саме видалення займає від 15-20 хвилин до години і більше . У деяких випадках виникають ускладнення, що збільшують час проведення маніпуляції: віддалений зуб може розкришитися, корінь залишитися в яснах.

Під час операції положення лікаря залежить від того, на який щелепи пацієнта проводиться маніпуляція, верхньої або нижньої . При роботі з верхньою щелепою хірург знаходиться праворуч і спереду від пацієнта. При роботі з нижньою щелепою лікар стає таким чином, щоб нижня щелепа пацієнта знаходилася на рівні ліктьового суглоба опущеної руки хірурга.

заключний етап

Після видалення зуба фахівець проводить кровоспинні процедури. При необхідності на ранку накладаються шви. Кровотеча зупиняється приблизно через 20-30 хвилин .

Увага! Через деякий час після екстракції зуба може виникнути гостра біль, з’явитися набряк, піднятися висока температура. Якщо такі симптоми не проходять протягом кілька днів , потрібно звернутися за консультацією до фахівця.

Видалення ендодонтичним інструментом

Даний метод вимагає хороших навичок в ендодонтії (годиться для стоматологів загальної практики), чудового освітлення робочого поля і, бажано, засобів збільшення (бінокуляри, мікроскоп).

Для цього потрібно підібрати файл потрібного типу (К-файл, Mtwo, Protaper і т.д.) і потрібного розміру – досить тонкого, щоб проникнути в кореневий канал, і досить товстого, щоб в цьому каналі заклинитися і не зламатися при витягуванні верхівки.

Обраний файл ми вставляємо в кореневий канал, укручуємо за годинниковою стрілкою до заклинювання, потім вертикальним рухом витягаємо інструмент разом з верхівкою.

3. Видалення верхівки кореня зуба ендодонтичним інструментом

РИЗИКИ. При промаху в кореневий канал можна потрапити в периодонтальную щілину і в стінку альвеоли, ніж збільшити наповнення лунки кров’ю, а це призведе у погіршення огляду під час маніпуляцій і при наявності інфекції в удаляемом зубі – ризик альвеолита збільшується.

Відповіді на популярні питання

Тут наведені найбільш поширені запитання щодо процедури і стану після неї, а також дані розгорнуті відповіді.

Має право зубний лікар видаляти зуби чи ні і в яких випадках?

Видаленням зубів займається стоматолог-хірург. Операцію може проводити тільки фахівець з медичної ліцензією у відповідному санітарним нормам кабінеті.

Що найболючіше видаляти? Відчуття після операції

Найбільш болючими відчуттями супроводжується видалення іклів і передніх зубів. Ікла мають найбільші, іноді викривлені, коріння. Екстракція передніх зубів провокує виникнення больових відчуттів у всій щелепи і голові .

Чи варто приймати заспокійливе

Деякі люди важко переносять видалення зубів, і їм потрібні заспокійливі засоби і до, і після процедури, щоб впоратися з переживаннями. Такі препарати знижують почуття стурбованості. Одне з найпоширеніших заспокійливих – Валиум .

Важливо! Перед тим як прийняти заспокійливе, рекомендується проконсультуватися з приводу дозування і часу прийому кошти з лікарем , який буде проводити операцію з видалення зуба, або зі своїм терапевтом.

Чи вважається це операцією чи ні, чи буде лікарняний?

Видалення корінного зуба – операція. Зустрічаються випадки, коли після цієї процедури у пацієнта виникають ускладнення , в результаті чого він може претендувати на отримання лікарняного листа.

Лікарняний лист видають при виникненні:

фото 13

 • лікарської помилки під час проведення процедури;
 • складнощів в процесі проведення процедури (свердління кісткової тканини);
 • алергічної реакції на анестетик;
 • зараження тканин навколо зуба;
 • поганого самопочуття після процедури ( висока температура, набряки ).

Протипоказання

Видалення кісткових органів – це хірургічне втручання, поєднане з травматизацією тканин. Тому процедура може бути перенесена при наявності певних протипоказань:

 • захворювання серцево-судинної системи в стадії загострення;
 • захворювання гнійно-запального характеру;
 • гостра вірусна інфекція (ГРВІ, грип та інші);
 • період вагітності (зокрема, перший і третій триместр);
 • ниркові патології;
 • виразковий гінгівіт, герпесний стоматит.

До відносних протипоказань також можна віднести період менструальних кровотеч або лікування деякими лікарськими препаратами, що впливають на швидкість згортання крові.

При цьому слід пам’ятати, що абсолютних протипоказань до видалення елементів зубного ряду не існує. І всі ці стани є лише тимчасовою перешкодою до проведення хірургічного втручання.

Стоматологічне лікування проводять в повному обсязі після стабілізації стану хворого, а видалення у пацієнтів з діагнозом гемофілія проводять виключно в стаціонарі.

Рекомендації: опис способів, спрямованих на якнайшвидше загоєння

фото 14

 • Якщо тампон, що закриває лунку, чи не був прибраний в кабінеті лікаря, його необхідно видалити протягом 15-20 хвилин , щоб не спровокувати виникнення запального процесу.
 • Не можна їсти і пити протягом 2 годин .
 • Пережовувати їжу деякий час доведеться на протилежному боці , щоб не навантажувати ясна.
 • Не можна займатися важкою фізичною працею протягом декількох діб .
 • Потрібно обережно чистити зуби навколо ранки.
 • Забороняється палити, пити з пляшки з вузькою шийкою .
 • Не можна колупати ранку сторонніми предметами, промацувати мовою , чіпати руками .
 • Рекомендується проводити обробку рота антисептиками (Мірамістин, Хлоргексидин).
 • Не можна в перші два дні активно полоскати рот. Через день-два рекомендується почати проводити ротові ванночки (набрати в рот лікувальний розчин або відвар цілющих трав і потримати його там кілька хвилин , потім виплюнути).
 • Не можна приймати гарячу ванну, ходити в лазню, робити теплий компрес на щоку (це може привести до розвитку запалення, до кровотечі ). При виникненні болю можна прикласти лід або прийняти знеболюючі препарати .

Чому так важливо дотримуватися правила догляду

Видалення зуба вважається однією з найбільш неприємних і складних стоматологічних процедур, після якої часто з’являються неприємні наслідки у вигляді кровотечі, високої температури, набряків. Лунка, що утворюється після операції, повністю заживає тільки через 3-4 місяці . Це місце потребує ретельного догляду , щоб уникнути зараження. Щоб швидко відновитися після процедури і уникнути ускладнень, рекомендується чітко виконувати всі приписи лікаря , стежити за своїм самопочуттям, дотримуватися гігієни ротової порожнини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *