Норма гемоглобіну за віком у дітей: таблиця. Чому у дитини підвищений або знижений гемоглобін?

Різне

Які рівні виділяють?

Рівень показника білка залежить від віку людини. Гемоглобін новонародженого становить 145-225 г / л, в перші місяці показник знижується до 95-135 г / л. Він різко змінюється на першому році життя. До 12-ти років кількість білка постійно підвищується на 5 г / л, незалежно від статі дитини.
У період статевого дозрівання – з 12 до 18 років, починаються розбіжності. Норма гемоглобіну у дівчаток підлітків і хлопчиків зі вступом в перехідний вік – 120-140 г / л. Показник у міру дорослішання змінюється. Після досягнення повноліття і до 40 років рівень концентрації білка в крові становить у жінок – 120-150 г / л, у представників сильної статі – 130-160 г / л.

Якщо знижений або підвищений гемоглобін у підлітків, слід пройти обстеження, щоб виключити розвиток серйозних патологій. Показник рівня білка в крові – всього лише симптом, а не хвороба.

Норма гемоглобіну у дітей і таблиця допустимих значень за віком

Обов’язкове щорічне обстеження, яке проходять діти в медустановах, починається з забору крові для загального аналізу. Це стосується новонароджених, підлітків і юнацтва. Такий аналіз, до речі, обов’язково проводять після перенесеного дитиною захворювання, щоб дізнатися, чи немає ускладнень.

Отримавши на руки відповідь, багато мам звертають увагу в першу чергу на гемоглобін, оскільки він один з найважливіших показників здоров’я дитини. Він бере участь у формуванні еритроцитів. Розберемося, що це таке і чи змінюється цей показник у дітей з віком.

Гемоглобін – железосодержащий білок. Його функція дуже важлива: він пов’язує молекули кисню і переносить їх до клітин. Завдяки йому вони живуть, насичуються і оновлюються. Саме через нього кров має яскраво-червоний колір. Норма гемоглобіну відрізняється у новонароджених, підлітків, молодих і вікових жінок і чоловіків.

Відомості про рівень змісту цього білка в крові у дитини дозволяє скласти картину його розвитку, пояснює порушення в поведінці і здоров’я.

Який гемоглобін у дітей може вважатися нормальним, а який стривожить батьків?

Дітки, які тільки з’явилися на світло, мають завищений показник. Він коливається від 145 до 225 г / л. Це вважається нормальним. В процесі розвитку гемоглобін у новонародженого зменшується. До першого місяця він впаде до 100-205 г / л.

Низький гемоглобін у дитини призводить до гіпоксії всіх органів. Про це повідомлять такі зміни в поведінці і самопочутті дітей:

  • швидка стомлюваність;
  • сонливість, слабкість і млявість;
  • погіршення пам’яті;
  • блідість;
  • прискорене серцебиття;
  • відсутність апетиту;
  • непритомність;
  • інтенсивне випадання волосся і розшарування нігтів;
  • зниження ваги;
  • плаксивість;
  • хворобливість (дитина часто й подовгу хворіє);
  • безсоння.

Рівень гемоглобіну важливий для визначення стану здоров’я дорослих. Розберемося, що вважається нормою для кожної гендерної категорії:

  • Гемоглобін у жінок нормальний, якщо коливається в межах 120-160 г / л. Його зміни в межах цих показників пов’язують з критичними днями, віковими змінами, гормональним стресом. Якщо ж показник опустився нижче 110 г / л, то розвивається анемія.
  • У вагітних жінок нормальний гемоглобін 110-150 г / л. Це пов’язано зі збільшенням обсягу крові, яка циркулює, тому такий показник може знижуватися. Жінки в положенні регулярно здають аналіз на гемоглобін, тому що від його рівня залежить розвиток плода. Якщо цей показник різко падає, то розвивається гіпоксія, що може привести до незворотних порушень здоров’я малюка.
  • Для чоловіків вважається нормальним гемоглобін в межах 130-170 г / л.

Уважно ставтеся до рівня гемоглобіну в крові дітей і дорослих. Це один з тих показників, які вкажуть на порушення в роботі організму.

Особливо це стосується дітей. Якщо дитина виглядає втомленим, блідий, погано їсть, то зверніть увагу на гемоглобін. Його нескладно підняти в домашніх умовах, змінивши режим харчування і відпочинку.

В середньому норма гемоглобіну Для чоловіків 14,5 г%.

В середньому норма гемоглобіну для жінок – 13,0 г%.

Норма гемоглобіну у жінок 120-150 г / л.

Норма гемоглобіну у чоловіків 130-160 г / л. (Нижній боковий вівтар 120, верхній 180)

Норма гемоглобіну у дітей після року 110 – 145, до року, максимальний – 225

2 років – 15 років Жінки 11,5 – 15,0 Чоловіки 12,0 – 16,0
15 років – 18 років Жінки 11,7 – 15,3 Чоловіки 11,7 – 16,6
18 років – 45 років Жінки 11,7 – 15,5 Чоловіки 13,2 – 17,3
45 років – 65 років Жінки 11,7 – 16,0 Чоловіки 13,1 – 17,2
більше 65 років Жінки 11,7 – 16,1 Чоловіки 12,6 – 17,4

Концентрація гемоглобіну в крові виражається в грамах на літр (г / л). Залежно від віку і статі людини норми вмісту гемоглобіну в крові можуть варіюватися. Так, відповідно до рекомендацій ВООЗ, у здорових дітей у віці від 6-59 місяців показник гемоглобіну повинен бути не нижче 110 г / л. У дітей від 5-11 років – не нижче 115 г / л. У підлітків 12-14 років гемоглобін не повинен опускатися нижче 120 г / л.

У жінок нормальний рівень гемоглобіну – від 120 г / л. У вагітних жінок показник норми нижче – від 110 г / л. Що стосується чоловіків, в нормі показник гемоглобіну не повинен опускатися нижче 130 г / л.

Показник величини железосодержащего білка в крові – один з найважливіших критеріїв дитячого здоров’я. Важливо розуміти, що рівень гемоглобіну варіює у дітей за віком. Дитячі показники дещо вищі, ніж у дорослих. Тому не слід намагатися самостійно розшифрувати результати аналізу. Без точних знань і досвіду можна помилково інтерпретувати результати, що призведе до неправильного підбору лікування.

У таблиці представлені дані норми гемоглобіну у новонароджених і підлітків з сортуванням за віком, які можна застосовувати виключно для ознайомлення.

вік Підлога Нормальне значення гемоглобіну в крові, г / л
Перші 2 тижні життя новонародженого обидва 130 – 215
Від 14 до 30 днів 105 – 180
Від 1 до 2 місяців 93 – 140
Від 2 до 4 місяців 100 – 144
Від 4 місяців до півроку 109 – 140
Від півроку до 9 місяців 115 – 142
Від 9 місяців до 1 року 110 – 143
Від 1 до 5 років 112 – 141
Від 5 до 11 років 117 – 147
Від 11 до 13 років 119 – 154
Від 13 до 15 років хлопчики 122 – 163
дівчатка 117 – 155
Від 15 до 18 років хлопчики 119 – 171
дівчатка 115 – 155

Чому норма гемоглобіну у новонароджених максимальна в порівнянні з іншими віковими категоріями дітей?

При внутрішньоутробному дозріванні у дитини формується необхідний запас іонів заліза за рахунок ресурсів організму майбутньої мами. У перший місяць життя запасене залізо активно витрачається організмом новонародженого малюка. Що призводить до плавного зниження железосодержащего білка.

Подальша норма гемоглобіну у дитини напряму залежить від його раціону, стану шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи та кісткового мозку.

Малюки на грудному вигодовуванні рідко відчувають проблеми з дефіцитом або надлишком іонів заліза. Грудне молоко активно сприяє повноцінному засвоєнню всіх поживних компонентів. Тому рекомендується не припиняти грудне вигодовування в перший рік життя малюка.

Однак, при наявності анемії у матері, у дитини може також відзначатися дефіцит заліза. У зв’язку з цим, під час вагітності та в період годування груддю жінка повинна регулярно обстежуватися і приймати спеціальні вітаміни для вагітних.

Дитячий і дорослий гемоглобін – в чому різниця?

Кисень необхідний всім клітинам організму людини. Без його достатньої кількості розвивається гіпоксія і ішемія тканин.
Функцію забезпечення киснем виконує складний двокомпонентний білок – гемоглобін. У його структурі укладені субодиниці білкових гем-груп і ядро, що містить іони заліза.

На різних вікових етапах потреба в гемоглобіні варіює, що призводить до зміни показника. Максимальні значення характерні для новонароджених дітей.

Відомо, що гемоглобін синтезується під час внутрішньоутробного розвитку. Однак він істотно відрізняється від гемоглобіну дорослих людей і позначається терміном «фетальний гемоглобін». Перед народженням фетальная форма трансформується в гліколізірованного. Процес остаточної трансформації закінчується до першого року життя дитини.

Цікаво, що не у всіх живих істот на планеті кров червоного кольору. Переважно у морських жителів (омари, краби) кров пофарбована в синьо-зелений колір через медьсодержащего білка Гемоціанін.

знижений гемоглобін

Вірусна інфекція здатна знизити рівень гемоглобіну. Подібний стан може привести до недокрів’я. При захворюванні у вогнищі запалення накопичується величезна кількість еритроцитів, а в інших частинах організму кров стає рідшою, містить малу кількість кров’яних тілець, через що розвивається запальна анемія. При одужанні стан крові стабілізується, еритроцити починають переміщатися по всій плазмі, і самопочуття нормалізується.

Низький гемоглобін у підлітка може виникати в разі частих кровотеч, особливо у дівчат при перебудові організму. Пов’язані вони з менструальним циклом, який в підлітковий період хаотичний, сталість приходить тільки в дорослому віці. У процесі становлення жінкою можуть спостерігатися сильні маткові кровотечі.

Гемоглобін формується з заліза. Якщо його в організмі не вистачає, освіту білка стає скрутним, рівень показника різко падає. В результаті утворюється анемія. Якщо нижче норми гемоглобін у підлітків, то дитина стає млявим, мозок у нього починає працювати погано, спостерігається сонливість та швидка стомлюваність.

Утворенню гемоглобіну сприяє цианокобаламин – вітамін В12. Якщо у підлітка погано засвоюється цей вітамін, рівень білка буде низьким. При таких показниках спостерігаються порушення в роботі мозку, погіршення пам’яті, зниження захисних сил організму.

Підвищений рівень гемоглобіну, причини, симптоми

Кількість гемоглобіну в крові можна визначити за допомогою клінічних аналізів. Підвищений його вміст – це не дуже добре, так само, як і знижений.

Великий відрив від норми призводить не тільки до погіршення самопочуття дитини, а й до неприємних наслідків. Про збільшення цих з’єднань підкаже:

  • Підвищена стомлюваність.
  • Поганий апетит.
  • Надмірна сонливість.

Особа може бути дуже блідим з почервоніння. За припущеннями медиків, підвищений гемоглобін може бути наслідком надмірної густоти і в’язкості крові. Ще визначити підвищений рівень гемоглобіну можна за порушеннями роботи травлення і сечовидільної функції.

Само по собі відхилення – це не сама хвороба, а один із симптомів. В ряд причин підвищеного гемоглобіну входять:

  1. Серцева недостатність.
  2. Погана кишкова прохідність.
  3. Дефіцит в організмі дитини вітамінів групи В.

Куріння, як причина захворювання

При захворюваннях легенів часто виникає дихальна недостатність, тому організм починає виробляти еритроцити, щоб запастися необхідною кількістю кисню.

Рівень показника може бути високим внаслідок зневоднення організму. У випадках інфекційних захворювань, що супроводжуються блювотою і безперервної діареєю, рідина виводиться в великих кількостях. Кров стає густою, циркуляція її сповільнюється. Щоб запобігти зневоднення, хворий повинен рясно пити. Те ж стосується кишкової непрохідності і частих запорів.

Підвищений гемоглобін може привести до порушення роботи серцево-судинної системи. Особливо його показник потрібно враховувати при вроджених вадах серця, дихальної недостатності і інших захворюваннях.

Великі опіки викликають різке підвищення еритроцитів. Онкологічні захворювання і патологічні хвороби крові сприяють збільшенню червоних кров’яних тілець в крові, так як в кістковому мозку спостерігається їх підвищену формування. Коли в організмі є пошкоджену ділянку, еритроцити починають активно транспортувати кисень в осередок захворювання.

Підвищення їх кількості може викликати сильні порушення в роботі кровоносної системи. Це призведе до дисфункції більшості органів. Кров стане густою і буде погано постачати тканини і клітини. Кровообіг сповільниться, відбудеться збільшення розмірів різних органів, наприклад, селезінки, нирок, печінки. Кров’яні згустки сформують тромби, які здатні закупорити судини і викликати серцеві напади.

Якщо в 17 років гемоглобін у підлітка норму перевищує протягом довгого часу, то це може привести до ускладнень і навіть летального результату.

Тим, хто не знає, від чого залежить гемоглобін, ще слід звернути увагу на шкідливі звички. Куріння здатне вплинути на рівень гемоглобіну. Викурена натщесерце сигарета може привести до інтоксикації несформировавшегося організму в 90% випадків. Отруєння не проходить безслідно, симптоми з’являються в залежності від тяжкості. Якщо почнеться пронос або блювота, відбудеться зневоднення, що супроводжується підвищеним утворенням червоних тілець.

Курець спочатку буде порушено, що призведе до прискореного дихання і збою в роботі серця. Потім може настати фаза загальмованого стану з уповільненням серцебиття і падінням артеріального тиску. Без надання медичної допомоги у підлітка може розвинутися серцева або дихальна недостатність.

Якщо високі значення гемоглобіну в перші дні життя – варіант фізіологічної норми, то в подальшому подібне вказує на можливі захворювання. Як правило, стан не супроводжується типовими клінічними проявами. Дитина при високому гемоглобіні скаржиться на підвищену втому, погіршення апетиту і головні болі.

Основна причина високого гемоглобіну у дитини – зневоднення. Інтенсивні втрати рідини спостерігаються при високих фізичних навантаженнях, які супроводжуються підвищеним потовиділенням. Брак рідини в організмі формується при недостатньо рясному питво і на тлі нервового перенапруження.

Серед патологічних причин перевищення норми гемоглобіну у дітей виділяють:

  • патології кісткового мозку, що супроводжуються підвищеним виробленням еритроцитів;
  • непрохідність кишечника;
  • згущення крові;
  • вроджені серцеві вади;
  • легенево-серцева недостатність;
  • легеневий фіброз;
  • деякі онкологічні захворювання.

Високий гемоглобін у дитини спостерігається при опіках. Для компенсації втрат крові організм малюка починає активно синтезувати еритроцити. Що закономірно підвищує і величину железосодержащего білка. Це захисний механізм, що дозволяє забезпечити пошкоджені тканини і клітини молекулярним киснем.

Високий рівень гемоглобіну у підлітків з 16 років відзначається при тютюнопаління, прийомі стероїдів і на тлі стресу.

Фізіологічне підвищення рівня гемоглобіну може спостерігатися у жителів гірських районів, льотчиків, альпіністів і т.д.

Знижений рівень гемоглобіну спостерігається при анеміях різного генезу.

При низькому гемоглобіні ставиться діагноз анемія або недокрів’я, його причини досить різноманітні, починаючи від авітамінозу до пухлинних процесів.

  • порушення продукції еритроцитів кістковим мозком
  • гемоліз (руйнування еритроцитів)
  • Порушення всмоктування заліза
  • Збільшення потреби організму в залозі при вагітності
  • Збільшення потреби організму в залозі при глистової інвазії
  • Післяпологова втрата крові
  • Рясні менструальні цикли
  • Сильна Втрата крові
  • внутрішні кровотечі
  • кровоточивість ясен
  • Часті кровотечі з носа
  • Хронічне отруєння свинцем
  • Захворювання порушують обмін заліза
  • Пухлина різних органів
  • Рак кісткового мозку
  • Виразка шлунку
  • Захворювання шлунково кишкового тракту
  • Дефіцит вітаміну В12
  • Дефіцит фолієвої кислоти
  • Дієта (обмежене харчування)
  • вегетаріанство
  • Тривалий курс лікування антибіотиками
  • Суха і бліда шкіра
  • Ламкість, шарування нігтів і волосся
  • випадання волосся
  • аменорея
  • виснаження
  • Проблеми з зубами
  • Постійна слабкість, втома
  • часті запаморочення
  • Головні болі
  • Фізіологічна Тахікардія з задишкою
  • шум у вухах
  • Зміни смаку у вагітних

Низький гемоглобін при вагітності – Вагітні жінки проходять комісію при вагітності і здають аналізи в яких буде відзначений рівень гемоглобіну, але якщо ви не здавали аналізів і відчуваєте себе постійно розбитим, слід звернеться в лікарню і здати загальний аналіз для виключення або підтвердження діагнозу.

  • Серцева недостатність
  • парок серця
  • Серцево-Легенева недостатність
  • Порушення роботи кишечника (не прохідні)
  • Гемоглобінемія (збільшення вмісту гемоглобіну в плазмі крові)
  • Онкологічні захворювання
  • Злоякісна / Перніциозная анемія (хвороба Аддісона – Бірмера).
  • Чи не достаток кисню (наприклад будинку задуха або проживання в горах)
  • Підвищений рівень еритроцитів
  • Цукровий діабет
  • зневоднення організму
  • Активна фізичне навантаження
  • куріння
  • опік

Причини цього, різноманітні, може бути просто мале вживання води – зневоднення, в такому випадки потрібно пити більше води. Якщо пацієнт проживає в горах або його професія пов’язана з висотами, це так само може послужити причиною високого гемоглобіну, вся справа в тому, що в вершинах організм вимагає більше споживання кисню в зв’язку з цим відбувається його збільшення. У людей які займаються спортом, за часту відзначається високий гемоглобін.

  • Хронічна втома
  • Постійна тяга до сну
  • Швидка втомлюваність;
  • Поганий апетит – виснаження
  • Дискомфорт у роті (можливий біль на мові)
  • Тяжке відчуття ніг і рук
  • Відчуття у вигляді мурашок
  • Порушення ходи;
  • Порушення в сечостатевій системі;
  • порушення зору
  • Червоний і блискуча мова,
  • желтушность склер
  • Неврологічна симптоматика (головний біль, запаморочення та ін.)
  • Знижений кількість еритроцитів і підвищений гемоглобін
  • Підвищений змісту еритроцитів – Еритроцитоз
  • Наслідки високого гемоглобіну

Як вже говорилося вище, наслідки підвищення гемоглобіну може обернутися тромбоемболією (тромбами), а потім інфарктом або інсультом. Серце є насосом, воно качає кров, при густий крові, робота серця збільшується в рази, що призводить до серцевої мало, серце швидко зношується.

Якщо гемоглобін опускається нижче норми, це говорить про те, що людина або не виходить достатньої кількості заліза з продуктами харчування, або страждає поганий засвоюваністю заліза. Через нестачу заліза може розвинутися залізодефіцитна анемія і різні інші патології.

Depositphotos

До основних симптомів низького гемоглобіну традиційно відносять слабкість, запаморочення, відчуття втоми, сухість шкіри, швидку стомлюваність, сонливість, іноді – блідість шкірних покривів. Також люди зі зниженим гемоглобіном стикаються з випадінням волосся і ламкістю нігтів.

В тему: Чому випадає волосся. Засоби для росту волосся, лікування облисіння

Особливо ризикують зіткнутися зі зниженим гемоглобіном люди, що дотримуються строгі дієти. Зокрема, вегетаріанці і вегани, які не вживають продуктів тваринного походження. Щоб зрозуміти, на якому рівні знаходиться гемоглобін, необхідно здати загальний аналіз крові (ОАК).

Занадто високий гемоглобін – зовсім не показник гарного харчування і міцного здоров’я. Неправильно думати, що надлишок гемоглобіну – це добре, тому що тканини отримують багато кисню.

У чоловіків до 45 років гемоглобін вважається підвищеним при показниках понад 173 г / л. У жінок до 45 років – понад 155 г / л. У чоловіків старше 45 років – понад 172 г / л, у жінок того ж віку – понад 160 г / л.

Підвищений гемоглобін, як і знижений, може свідчити про розвиток серйозних захворювань. Підвищений рівень гемоглобіну, велика кількість еритроцитів в сироватці крові іноді називають «густий кров’ю». Цей стан в першу чергу небезпечно утворенням тромбів.

Depositphotos

Чи впливає спадковість?

Анемія може передаватися у спадок. Якщо при вагітності у матері спостерігалася анемія або під час пологів була сильна кровотеча, то у дитини можливі відхилення. При обстеженні підлітка цей показник враховується.

Будь-яка причина зниження рівня показника білка може викликати запаморочення і напади нудоти. Нігті стануть крихкими, волосся – тьмяними, шкіра – сухий і почне лущитися, з’являться синці на тілі. Для дівчат і юнаків в період максималізму, коли вони зациклені на своєму зовнішньому вигляді, ці симптоми можуть викликати сильну депресію і стрес. Більш серйозними наслідками можуть стати: галюцинації і непритомність, відсутність апетиту, гіпоксія мозку і параліч системи дихання.

Що таке гемолітична хвороба

Гемолітична хвороба – це захворювання, причиною якого є несумісність крові матері і малюка. Різного роду антигени, що містяться в крові у дитини, відрізняються від материнських відсутністю таких у неї. Але найбільш часто хвороба проявляється при несумісній у матері і дитини резус – факторі.

Причиною конфлікту є вироблення в організмі вагітної антитіл, що проникають крізь плаценту в кровоносну систему плода і руйнування в ній еритроцитів.

У зону ризику потрапляють всі діти, як первістки, так і народжені при других чи третіх пологах. Ризик захворювання на цю недугу збільшуються при кожних наступних пологах.

Симптоми виражаються набряком на тілі, асциті, у важкому стані дитини при народженні, в збільшених розмірах печінки, селезінки. При не важкою формою спостерігається блідість, знижений гемоглобін, злегка збільшена печінка.

лікування анемії

види анемії

  1. Постгеморагічна анемія гостра втрата крові кровотеча.
  2. Гемолітична анемія -разрушенія еритроцитів.
  3. Дефіцитна анемія – нестача вітамінів.
  4. Гіпопластична анемія -порушення кровотворення в кістковому мозку

Якщо причина низького гемоглобіну кровотечі з носа, можливо що у пацієнта гіпотонія, тоді лікувати потрібно в першу чергу її, якщо причиною зниження гемоглобіну стало виразка шлунка або пухлина, внутрішнє кровотечі, то само собою головним в лікуванні буде поліпшити стану або вилікувати саме саму хворобу, а анемія це вже йде як симптом цієї хвороби, відповідно усунувши саму хворобу, буде усунена і анемія.

Найчастіше причиною є не достаток вітамінів. Найважливіше звернути уваги на свій раціон харчування, в не залежно від того чим послужило таке падіння гемоглобіну. Знижений рівень гемоглобіну може бути через не достатку заліза в організмі, завдяки чому включите в харчування страви містять цей фермент (м’ясні продукти, особливо печінка, гранат і гранатовий сік, гречка, горіхи та інше).

Які продукти вживати?

Норма гемоглобіну в крові 15 років

Рівень гемоглобіну можна підвищити, харчуючись залізовмісними продуктами, тому в раціон необхідно додати:

  • деякі види круп – гречку і вівсянку;
  • яєчні жовтки;
  • м’ясо індички, свині, яловичу печінку;
  • зелень в будь-якому вигляді;
  • горіхи волоські;
  • фрукти – яблука, абрикоси, персики, виноград, гранат;
  • соки овочеві та фруктові;
  • овочі – морква, помідори, буряк;
  • бобові.

Але якщо показник гемоглобіну у підлітків норму перевищує, слід виключити з раціону вищеперелічені продукти.

підвищення гемоглобіну

При високому рівні гемоглобіну нерідко спостерігається густа, в’язка кров, це можна помітити при взяття аналізу крові. Підвищення гемоглобіну як у жінок, так і у чоловіків є не дуже доброю ознакою. Скоріш за все це наслідки будь-якого іншого захворювання.

Такий високий ступінь гемоглобіну в крові є не менш небезпечним зниженого, але зустрічається набагато рідше. Через густий крові робота серця збільшується, що веде до зношування і серцевої мало, крім того через в’язкості утворюються тромби і бляшки в судинах, небезпека тягне за собою інфаркт або інсульт.

Як здавати аналіз

Щоб визначити норму, дефіцит або підйом гемоглобіну у новонароджених, потрібно правильно підготуватися до дослідження. Це виключає помилки, підвищує інформативність аналізу.

Доктор випише напрямок, якщо ви звертаєтеся в приватний медцентр за власною ініціативою, потрібно записатися на певний день і час. Перед дослідженням проводиться проста підготовка:

  • кров здається тільки в ранкові години;
  • за 5-6 годин до процедури не можна нічого їсти;
  • якщо дитині 2 місяці, вранці можна випити склянку кип’яченої води;
  • якщо дитина на грудному вигодовуванні, в ранні години допускається невеликий прийом материнського молока (якщо не здається кров на цукор).

Для визначення гемоглобіну в крові у дитини досліджуваний матеріал береться з пальця. При здачі рідко виникають труднощі, сучасне обладнання дозволяє майже безболісно провести процедуру.

Стежимо за здоров’ям

При підвищенні гемоглобіну може підвищитися температура тіла до 37,2 градусів. Це треба враховувати, коли підліток активно займається будь-яким видом спорту. У такому випадку варто перевірити кров на наявність стероїдних анаболіків. Речовини допомагають в витривалості, але погіршують самопочуття організму, яке проявиться через декілька років.

Неправильне або недостатнє харчування є причиною відхилення показника. Підлітку властиво перекушувати бутербродами, а не гріти перше і друге. Він перебірливий у їжі і може харчуватися неповноцінно. Невжиття м’яса і продуктів червоного кольору загрожує дефіцитом заліза в організмі. Продукти повинні містити фолієву кислоту і вітамін В12 в достатній кількості.

Норму гемоглобіну у підлітків необхідно весь час контролювати, адже показник може змінюватися в залежності від природних умов, в яких живе дитина.

Норма гемоглобіну в крові 15 років

Гемоглобін виробляється у великих кількостях у людей, що живуть в гірській місцевості. Чим вище гори, тим менше вміст кисню в повітрі і важче дихати. Через це тканини і органи не отримують його в необхідному для них кількості, і організм починає виробляти железосодержащий елемент додатково. В таких умовах підлітки мають підвищений рівень гемоглобіну.

профілактика

Якщо у немовляти підвищений або понижений гемоглобін незначно або є схильність до більш серйозних порушень – потрібне дотримання профілактики:

  • грудне вигодовування має проводитися відповідно до строків;
  • прикорм слід збагатити корисними продуктами (в залежності від конкретного клінічного випадку);
  • необхідні щоденні прогулянки на свіжому повітрі;
  • за погодженням з лікарем приймаються полівітаміни і препарати, що містять залізо.

Якщо ви тільки плануєте дитини, потрібно ретельно готуватися до вагітності – виключити шкідливі звички, стреси, інфекції і переохолодження. Підуть на користь спеціальні вітаміни, які випише лікар жіночої консультації.

Концентрація гемоглобіну залежить від кількості еритроцитів. Поширеною причиною зниження показників є дефіцит заліза, вроджені чи набуті хвороби. Підвищується параметр при зневодненні, порушення вироблення еритропоетину і супутніх патологіях. Лікування включає усунення провокуючого фактора, прийом добавок і дієту.

Автор: Денис Філін, лікар, спеціально для Mama66

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *