Уві сні зводить щелепу. Чому зводить зуби і щелепу

Різне

Чому зводить щелепу?

Поодинокі або множинні симптоми спазму щелепи можуть бути у жінок при вагітності, бувають короткочасними і тривалими. Вони виникають в таких випадках:

 • при зевании;
 • якщо ви страждаєте бруксизмом ();
 • при нервових напругах;
 • при остеохондрозі та інших ураженнях шийного відділу хребта;
 • при м’язовому перенапруженні;
 • при деяких стоматологічних проблемах.

Причини появи неприємних відчуттів справа або зліва в щелепи у дитини і у дорослого можуть бути пов’язані з травмою. Від чого зводить щелепу і як впоратися з цим станом – вам підкаже фахівець.

Тільки нижня щелепа

Якщо у вас зводить в нижній щелепі, це може говорити про поразку, що відповідає за іннервацію особи. Тому такі болі віддають в зуби і в одну половину обличчя, вони відрізняються середньою тривалістю від 10 до 20 хвилин.

Необхідно виключити онкологічні захворювання голови, м’язів, носоглотки і ротової порожнини. При підозрі на онкологію звертайтеся до хірурга, він скоректує ваше обстеження і призначить лікування.

Щелепа і вилиці

Зводити щелепи може і при таких захворюваннях, як:

 • артроз;
 • артрит;
 • дисфункція суглоба.

Такі ж симптоми спостерігаються при захворюваннях судин, коли вони недостатньо забезпечуються кров’ю. Досить вчасно почати лікування і ви зможете уникнути оперативного втручання. Звертайтеся до судинного хірурга і застосовуйте новітні технології для лікування недуги.

Спазм м’язів щелепи при зевании

Судомні скорочення м’язів при зевании або в кінці процесу виникають часто. Причину недуги допоможе з’ясувати стоматолог, невролог або хірург. Можливо, мала місце травма, але тепер про це нагадує лише спазм при позіху або поява легкої набряклості. У такому випадку можуть допомогти охолоджуючі компреси.

Спробуйте змінити свій раціон і перейти на м’яку їжу, адже пережовування твердих продуктів викликає сильне напруження м’язів. Коли позіхаєш, деякі м’язи втрачають свій тонус, а потім набувають гіпертонус в кінці, якщо перед цим відчували напругу.

Зводить щелепу і болить голова

Причин появи болю в скронях або у всій голові при наявності зведеної щелепи безліч. Це може бути:

 • втома;
 • довга сидяча робота;
 • мігрень;
 • нервове напруження;
 • наслідок травм хребта і щелепи;
 • робота за комп’ютером;
 • відсутність свіжого повітря.

Спробуйте усунути причини або просто зробити перерву в роботі, коли тисне віскі, легкий масаж і холодний компрес на голову, якщо болить потилицю.

Зводить щелепу і закладає вуха

При таких симптомах необхідна консультація отоларинголога. Причина може бути від тонзиліту і поразки гортані, до пухлин в цій області. Невралгія теж може провокувати спазм і закладеність вух.

Позбавтеся від звички підпирати голову і розмовляти по телефону, затискаючи його між вухом і шиєю. Робіть масаж під вухом і прикладайте тепло для розслаблення м’язів.

бруксизм

Визначити це захворювання просто: якщо у вас уві сні сильно стиснуті щелепи є скрегіт зубами. В результаті після пробудження людини турбують сильні болі в щелепі і в голові. Зуби втрачають частину емалі, коронки стираються, положення зубів нестабільне, вони розхитуються.

Самостійно помітити бруксизм нереально, але якщо з боку хтось почує скрегіт зубами уві сні, то його наявність буде очевидним.

Судома щелепи від нервів

Нервова система завжди реагує на будь-які зміни в нашому організмі, а проявлятися це може і дискомфортом в щелепи, і спазмами. Психосоматика пояснює наявність таких симптомів тим, що нервових поразок може і не бути, але м’язи, що знаходяться в постійній напрузі, в результаті призводять до спазму.

Якщо ж тонус отсутствуем, ми панікуємо через оніміння і слабкості в певному місці. При нервових напругах щелепу може зводити уві сні. Тоді необхідний прийом легких заспокійливих і консультація невролога. Нервові стреси не проходять безслідно, якщо у вас з’являються такі симптоми, як судоми або біль в м’язах, ви відчули:

 1. Сильний страх.
 2. Гнів.

Спробуйте відволіктися і розслабитися, самостійно масажуючи щелепу. Судоми в щелепи можуть свідчити про невралгії, запаленні нервів, або про наявність психічних захворювань.

Під час їжі при жуванні

Спазми можуть виникати при незначному пошкодженні або травмі суглоба. Він може виникати при жуванні твердої їжі.

Якщо у вас був, навіть незначний, то м’язову напругу під час їжі призводить до мимовільного скорочення м’язів.

Зверніть увагу, коли і в якому місці у вас з’являються судоми, ніж вони супроводжуються. Візит до лікаря необхідний, якщо:

 • спазми в одній частині, є підвищення температури,
 • припухлість;
 • сильні болі;
 • судоми в нижній частині обличчя і біль віддає в око;
 • постійні болі затяжного характеру;
 • пульсуючий біль при спазмі.

Позбавте щелепу від навантаження: не кажіть багато, не їжте тверду їжу, не відкривайте широко рот. Якщо біль можна потерпіти, не беріть анальгетики до огляду лікаря, щоб не змазати симптоми захворювання. Зробіть рентгенографію щелепи і виключіть вивих або пошкодження кісток.
Відео: як розслабити м’язи щелепи?

Поява такого симптому, як больові відчуття в щелепи, може говорити про наявність багатьох захворювань в організмі. Це не може бути самостійною хворобою, біль – фізичний прояв, яке підтверджує той факт, що в організмі розвивається якась патологія. Якщо ви відчули якісь неприємні відчуття, біль в щелепі, скоріше звертайтеся до лікаря, який зможе виявити причину. Причини визначити самостійно навряд чи вдасться. Такий стан часто проходить без ускладнень, але бувають випадки, коли симптом цей говорить про серйозні проблеми.

лікування патології

Єдиного методу терапії симптому, який характеризується судомами і спазмами щелепи, не існує. Однак є кілька напрямків лікування, кожне з яких пов’язане з характером проблеми:

 • якщо симптом пов’язаний з травмою, то спочатку потрібно усунути причину – вправити вивих, провести операцію по усуненню наслідків перелому, зняти забій холодним компресом;
 • при патологіях серця потрібно позбутися від причини, при необхідності пройти лікування в стаціонарі. Якщо це інсульту або інфаркту, буде потрібна допомога швидкої допомоги, далі призначають терапію для усунення неврологічних причин;
 • якщо патологія виникла через інфекції і запалення, потрібно пройти курс лікування антибіотиками;
 • при виявленні хвороби зубів потрібно пройти стоматологічну терапію, залучаючи лікаря-терапевта або хірурга.

Іноді у пацієнта зводить щелепи, виникають гострі хворобливі напади через прорізування зуба мудрості . У більшості випадків ці вісімки видаляють, так як вони можуть руйнувати поруч стоять зуби. Для уточнення потреби у видаленні потрібно зробити рентген.

Читати також: Боляче жувати на зубі після установки пломби

У деяких випадках лікарі призначають терапію знеболюючими засобами – НПЗЗ і анальгетиками. Це потрібно і при хворобах зубів, і при ураженні лицьового нерва, а також після травм. Однак приймати знеболюючі засоби не рекомендується до проведення діагностики.

Характер болю і її природа

Якщо є якісь або ж відчувається гостра то може виникнути неприємне відчуття, ніби щелепа зводить. Карієс в запущеній формі призводить до того, що пульпа молярів запалюється, а в ній знаходиться дуже багато нервових закінчень. Можливо, що запалення переходить на кісткову тканину щелепи, призводить до утворення абсцесів і гнійників. Гостра і різкий біль дає про себе знати в щелепно суглобі і прямо під ним. Сильні больові відчуття супроводжуються головним болем, все це призводить до загального погіршення самопочуття, підвищення температури. Якщо ви помічаєте у себе схожі симптоми, терміново звертайтеся до стоматолога: виникає підозра на остеомієліт щелепи.

Після видалення зуба також може триматися біль, характер її ниючий, віддає в вухо, особливо часто це відчувається після видалення корінного зуба. В області щелепи виникає біль і при періодонтит, пульпіті. Для гострого періодонтиту характерна різка віддає в протилежну щелепу, иррадирует в вухо.

Ускладнення після імплантації зубів

поняття парестезії

Саме його може зачепити лікар за допомогою інструментів або самого імпланту. Помилки трапляються на різних етапах:

 • недостатнє попереднє обстеження і ігнорування глибини проходження нерва;
 • неправильно підібрана довжина стержня, що вводиться в лунку після видалення зуба;
 • лікар може помилитися з місцем розташування імпланту;
 • проведення неписьменною анестезії, коли голкою зачіпають нервове закінчення.

У будь-якому випадку виною всьому дії стоматолога. Від ступеня пошкодження залежить і хворобливість відчуттів, і то, за який період часу можна буде позбутися від побічної реакції. У деяких випадках потрібно хірургічне втручання, а іноді і зовсім відновити роботу нерва в повній мірі не виходить ніяким способом.

Дуже часто через те, що оніміння щоки дуже часто виникає в наслідок проблем зі здоров’ям, це може привести до наступних серйозних порушень:

 • Алергічна реакція на холод. Дану патологію усувають завдяки медикаментозному лікуванню, яке призначається виключно фахівцем, яке підбирається під кожного пацієнта індивідуально
 • Депресивний стан, неврози. В даному стані пацієнтові рекомендується приймати заспокійливі засоби на основі лікарських трав і обов’язково пройти терапію, консультацію з психологом.
 • Неврит трійчастого нерва.
 • Недолік поживних речовин в організмі. Звертайте увагу харчуванню, приймати вітамінні комплекси.
 • Оперізуючий лишай.
 • Патології, пов’язані з лицьовим нервом.

Пропонуємо ознайомитися: застудити ноги болять зуби що робити. Що робити, якщо застудив нерв зуба: які симптоми запалення і як лікуватися при переохолодженні

До найнебезпечнішою причини оніміння щоки, яка може привести до виснаження судин і тромбозу, відноситься порушення кровотоку головного мозку. У такій ситуації пацієнту потрібно обширне обстеження і термінове лікування. Якщо при оніміння пацієнт відзначає тахікардію, погіршення стану, то це може привести і до інсульту, тому потрібно терміново викликати швидку допомогу.

Список причин виникнення болю

Чому зводить м’язи щелепи? Причини болю можуть бути різними, ось найосновніші:

 • Якщо в результаті сильного удару відбувається перелом щелепного суглоба, виникають дефекти кісткової тканини.
 • Наявність остеомієліту кісткової тканини. Може виникнути через розмноження в черепних тканинах різних патогенних мікробів: анаеробів, стафілококів та інших.
 • Неприємні симптоми з’являються при остеогенної саркомі. У патологічний процес втягуються нервові закінчення, здавлювання їх призводить до неприємних відчуттів.
 • При гаймориті відбувається хронічне запалення гайморових пазух.
 • Болі при запальних процесах в яснах: пародонтите, гінгівіті.
 • Біль при переломі коронки молярів або кореня зуба.
 • При носінні знімних протезів, неправильному прикусі.
 • Якщо зводить верхню щелепу, причини можуть критися в носінні брекетів. Біль говорить про те, що відбувається виправлення щелепних суглобів. Згодом вона повинна затухати.
 • Біль при невралгії трійчастого або гортанного.
 • При запальних процесах в лицьовій або сонної артерії.
 • При артрозах – дегенеративних ураженнях суглобової тканини.
 • При артритах – запальних процесах в суглобової сумці.
 • Біль при дисфункції лицьового суглоба. Супроводжується клацанням при відкритті рота, зевании, пережовуванні.
 • Болі при гнійних ураженнях ясна: абсцесах, фурункулах, флегмони.

Чому зводить щелепу: причини

Спазм, який зводить ротову порожнину, може бути одиничним випадком, а може проявлятися з певною періодичністю. Причин цьому може бути багато, до основних і найбільш розповсюджених відносяться наступні:

 • Скрегіт уві сні зубами, інакше бруксизм.
 • Щелепа зводить від постійних нервів.
 • Зводить від частого перенапруги.
 • Причина – стоматологічні хвороби.
 • Хвороби шийного відділу хребта.
 • Залишкові явища після позіхання.

Прогноз і профілактика

Тризм після наркозу при запаленнях ротової порожнини або отриманих травм не матиме негативних наслідків. У більшості прикладів робота жувальної мускулатури відновлюється протягом 1-3 тижнів. При системних розладах ймовірність повноцінного одужання не така висока.

Найгірший прогноз виникає під час сказу, така хвороба завжди завершується летальним результатом.

Для запобігання тризму потрібно вчасно усунути запальні вогнища в роті, прийняти вакцину від правця і сказу, уникати травматизму і регулярних стресів.

Зводить тільки знизу

Буває так, що зводить причини цього – пошкоджений трійчастий нерв. У цій ситуації симптом – пароксизмальна біль, яка захоплює не тільки зуби, але і половину особи. Подібні відчуття накочуються хвилями, можуть тривати від 15 до 20 хвилин, потім поступово вщухають. Такі характеристики болю можуть також проявлятися при онкології м’язів щелепи і голови, а також при раку носоглотки, ротової порожнини. Якщо ви помітили схожі больові симптоми у себе, варто відразу ж звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину болю і виключити онкологію.

Коли щелепу звело знизу

Уві сні зводить щелепу

Засоби для лікування нервової системи Персі

Найбільш частими причинами зміщення вниз виступають невралгії в області голови. Як правило, недуга викликають травми або защемлення трійчастого нерва, що супроводжується гострими болями, які можуть віддавати в зуби або різні ділянки обличчя. Хворобливість триває до півгодини, потім вщухає.

Також подібні болі і зміщення щелепи можуть викликати злоякісні освіту:

я, що виникли в голові і ротової порожнини, носоглотки зокрема. В цьому випадку слід негайно звернутися в клініку для повної діагностики за допомогою МРТ, КТ, рентгенотерапії і біопсії. Самостійно діагностувати собі рак і тим більше приступати до лікування категорично заборонено.

Терапевта часто запитують, що робити, якщо щелепу зводить уві сні. І тут ми знову маємо справу з неврозами і стресом. Уві сні організм розслабляється, і напруга в м’язах після перенесеного стресу може привести до зміни положення щелепи. Лікарі радять, перш за все, заспокоїти нервову систему за допомогою таких препаратів, як Персен.

Ваша мета не тільки зняти стрес, але і прибрати спазми, тому обраний препарат повинен мати в складі спазмоголікі.

Бруксизм. артрит

Часто зводить зуби нижньої щелепи? Причини можуть критися в бруксизмі або артриті. Симптоми бруксизма частіше проявляються вранці після пробудження. Може спостерігатися як щелепна, так і головний біль. Бруксизм – скрегіт зубами і міцне стиснення щелеп. Наслідки хвороби – втрата стійкості і розхитування зубів, стирання коронок. Дана патологія може призвести до дисфункції скронево-щелепного суглоба.

Володарі цієї хвороби зазвичай не підозрюють про її наявність, поки хтось не скаже їм, що вони скриплять зубами уві сні або на прийомі у стоматологів не виявляться будь-які проблеми. Артрит зазвичай спостерігається у пацієнтів старше 60 років. Зводити може як верхню, так і нижню щелепу. Відбувається це через деформації щелепного суглоба, він вже не виконує правильно свої функції, від цього виникають хворобливі відчуття. Найчастіше виявляються вони під час пережовування або при розмові. У стані спокою біль відступає. При артриті біль виникає в будь-яких суглобах тіла.

при зевании

Якщо при зевании зводить щелепу, причини можуть критися в перенесені травми. Сама по собі травма не дає хворобливих відчуттів, але при позіху з’являється біль. Може проявитися набряклість в області обличчя. Якщо щелепу зводить через травми, то можна використовувати охолоджуючі компреси. Слід обмежити харчування м’якою їжею, пережовувати їжу, не напружуючи щелепної суглоб.

Чому щелепу іноді зводить при позіху? На деякий час (позіхання) тонус м’язів слабшає. Якщо перед позіханням збереглося залишкове напруга в щелепи, то після його закінчення спостерігається гіпертонус м’язів, це призводить до того, що щелепу зводить.

Розберемося в поняттях

Пацієнти в такій ситуації по-різному описують спастичні прояви. Коли використовується поняття «зводить щелепи або вилиці», як правило, маються на увазі характерні дискомфортні відчуття в області зубочелюстного суглоба. Це визначення найбільш точно характеризує даний стан, незважаючи на те, що за фактом воно не є правильним, оскільки термін «зведення» найчастіше вживається по відношенню до м’язів, а не кістках або суглобах.
Читати також: Що робити коли ниє зуб

Що робити?

Якщо зводить щелепу, причини можуть бути різними. Самі основні ми розглянули. Пацієнтів хвилює, що ж робити в таких випадках? Якщо щелепу звело з одного боку, виникла припухлість, при цьому температура тіла підвищилася, перше, що необхідно зробити – це звернутися за допомогою в хірургію. Такий стан може виникнути в результаті гнійного запалення в області щелепного суглоба. Особливо якщо температура піднімається під 40 градусів і крім відомості ви відчуваєте сильний біль.

Якщо з’явилася набряклість, то мова може йти про гнійному запаленні (полиомиелите). Дані симптоми можуть проявлятися і як наслідок ангіни, і при паротонзілярном абсцесі. Слід негайно звернутися до хірурга і почати лікування.

У наступному випадку може звести нижню щелепу зліва чи справа: ви відчуєте иррадиацию в будь-яку очну ямку, тут вже мова про запальний процес лицьовій артерії. Обов’язково потрібно йти до хірурга. Хронічні болі в щелепі можуть бути наслідком наявності пухлини. При прогресуванні захворювання біль збільшується з кожним разом, має ниючий характер. Якщо ви помічаєте, що біль виникає часто, має пульсуючий характер, терміново йдіть до хірурга. Вчасно розпочате лікування допоможе зберегти здоров’я і зупинити зростання можливої ​​пухлини.

Багато пацієнтів ортопеда або стоматолога скаржаться на те, що у них щелепу зводить. Чому зводить щелепу, основні причини такої проблеми і що робити – з такими питаннями слід розібратися докладніше. Зводить нижню щелепу – таке явище виникає нерідко. З’ясувати самостійно, чому так відбувається, практично неможливо. Такий стан, як тризм щелепи, зазвичай не має ускладнень. Але іноді спазм може свідчити про наявність будь-яких захворювань. Тому дуже важливо відвідувати фахівця при появі такого симптому.

М’язовий спазм може бути як одиничним, так і періодичним. Причини того, що виникає спазм нижньої щелепи, можуть бути різними:

 • стискається щелепу при постійних стресах, емоційних перевантаженнях;
 • зводить м’язи при бруксизмі (скрегіт уві сні);
 • щелепу може стиснутися при сильному перенапруженні м’язового апарату;
 • захворювання стоматологічного характеру, при яких мимоволі стискаються м’язи;
 • звести щелепу може позіхання при сильному відкриванні рота;
 • причини можуть критися в захворюваннях шийного відділу хребта.

Симптоми тризму жувальних м’язів

Тризм щелепи – тонічний спазм жувальної мускулатури, при якому відбувається обмеження або втрата рухової можливості скронево-нижньощелепного суглоба. В результаті цього щелепи виявляються стиснутими, при цьому їх складно або неможливо розтиснути. На фото нижче можна побачити, як виглядає це явище.

Існують характерні симптоми тризму щелепи. Розпізнати цей стан можна за такими ознаками:

 1. Зводить щелепу. При цьому відбувається спазм жувальних і скроневих м’язів з одного або обох сторін, в них відчувається сильна напруга, при обмацуванні виявляється здуття і ущільнення тканин.
 2. Рот практично не відкривається. При важкій формі тризму неможливо навіть незначно розсунути зуби.
 3. При спробі розтиснути щелепи відчувається біль.
 4. Може розвиватися гіпертермія.
 5. Виникають труднощі з прийомом їжі і диханням.

Якщо спазм виникає тільки знизу

Іноді стискати м’язи щелепи може тільки внизу. Причиною цього може бути пошкодження трійчастого нерва. При цьому основним проявом є інтенсивно виражена пароксизмальна біль, який іррадіює на зуби, на все обличчя. Такий симптом буває тимчасовим, тривалість його складає близько 15 хвилин, після чого він усувається самостійно.

Також може хворіти зведений щелепної апарат, особа і зуби в результаті розвитку онкологічних процесів в голові і м’язовому апараті щелепи, ротової порожнини і носоглотки.

Що робити, як розслабити щелепи? Важливо при появі такого симптому відвідати хірурга, який призначить відповідні діагностичні заходи і виявить причину.

Спазм і біль внаслідок травми

Ще один можливий провокуючий фактор того, що зводить вилиці – травма або пошкодження обличчя, шиї. При сильному ударі по обличчю або після пошкодження в результаті нещасного випадку може виникати перелом щелепи, пошкодження суглоба.

При пошкодженні суглоба відзначається неправильне положення щелепи, втрата її рухливості. Коли людина намагається стулити щелепи, з’являється сильний біль в суглобі. Це супроводжується припухлістю в ділянці появи болю. При переломі для лікування використовується шина, яка допомагає відновити цілісність кісткового апарату. Також шина згодом допомагає відновити повноцінне функціонування пошкодженого суглоба. Реабілітація включає в себе виконання спеціальної гімнастики, завдяки якій відновлюється функція суглоба (релаксирующая гімнастика).

інші причини

Серцево-судинні захворювання можуть спровокувати появу хворобливих відчуттів зверху і знизу в щелепи. При таких захворюваннях додатково знижується чутливої ​​лівої кінцівки. Іноді таке явище може з’явитися при вагітності, оскільки мікроциркуляція кров’яної рідини не відбувається повноцінно (особливо в тому випадку, якщо є захворювання ротової порожнини, стоматологічні хвороби).

При артриті частіше зводить жувальний апарат знизу. Додатково деформується суглоб, порушується його повноцінна функція, болять щелепи, шия, горло. Такий симптом може з’являтися з одного боку і з обох. Найчастіше на появу спазму впливає прийом їжі або розмова. Уві сні цей симптом вщухає.

При неврозі біль і спазм виникає в той час, коли настає сон. У даній ситуації розслаблення м’язів настає при прийомі спамолітіков або заспокійливих засобів, які призначаються лікарем. Прийом таких ліків дає можливість релаксувати м’язи, усуне спазм.

Якщо причиною спазму стало позіхання, це обумовлено тим, що під час позіхання м’язи на деякий час втрачають тонус. Якщо ж перед позіханням спостерігається залишкова напруга, в кінці позіхання м’язи приходять у стан гіпертонусу. Результатом стає м’язовий спазм.

Симптоми тризму жувальних м’язів

Тризм щелепи – тонічний спазм жувальної мускулатури, при якому відбувається обмеження або втрата рухової можливості скронево-нижньощелепного суглоба. В результаті цього щелепи виявляються стиснутими, при цьому їх складно або неможливо розтиснути. На фото нижче можна побачити, як виглядає це явище.

Існують характерні симптоми тризму щелепи. Розпізнати цей стан можна за такими ознаками:

 1. Зводить щелепу. При цьому відбувається спазм жувальних і скроневих м’язів з одного або обох сторін, в них відчувається сильна напруга, при обмацуванні виявляється здуття і ущільнення тканин.
 2. Рот практично не відкривається. При важкій формі тризму неможливо навіть незначно розсунути зуби.
 3. При спробі розтиснути щелепи відчувається біль.
 4. Може розвиватися гіпертермія.
 5. Виникають труднощі з прийомом їжі і диханням.

що робити

Що робити, якщо виникає спазм? При наявності спазму з одного боку, який супроводжується гіпертермією, припухлістю, слід відвідати хірурга для консультації і обстеження. Можливою причиною може бути гнійне запалення в даній ділянці. При запаленні трійчастого нерва, лікуванням займається стоматолог.

Запальний процес в лицьовій артерії може супроводжуватися спазмом з одного боку, болем, яка віддає в область очниці. Якщо з’являється спазм, який супроводжується хворобливими відчуттями, це може свідчити про можливе онкологічному процесі, тому не можна тягнути зі зверненням до лікаря, щоб пройти обстеження і лікування.

При наявності артриту скронево-щелепного суглоба призначається консервативне лікування. Якщо діагностується перелом, встановлюється шина, яка допомагає відновити цілісність кісткового апарату. В процесі реабілітації призначається релаксаційний масаж, який зможе усунути неприємні явища.

Зведення щелеп проявляється в обмеженні відкривання рота, іноді до повної нерухомості нижньої щелепи. Крім м’язового спазму буває зведення через рубців, що оточують нижню щелепу. Рубці можуть розвинутися при виразково-некротичних процесах в ротовій порожнині, при хронічних специфічних процесах (туберкульоз, актиномікоз), при опіках, травмах, після операцій з приводу новоутворень.

Свіжі рубці лікують консервативно, використовуючи парафін, лидазу, гідрокортизон, вакуум-терапію, ультразвук. Якщо рубців більше року – лікування хірургічне. Після операції для запобігання рецидиву призначають механотерапію і лікувальну гімнастику.

Іноді може виникнути стійке зведення щелеп в результаті того, що зростаються суглобові поверхні. Таке зведення називається анкілозом і може виникати як наслідок інфекційних артритів, остеомієлітів в дитячому віці. Початкова стадія недуги лікується консервативно (гідрокортизон), стійкі форми лікуються тільки хірургічно (пластика суглоба).

Зводить щелепу причини

Буває так, що зводить щелепу, а встановити самостійно причини цього стану не завжди можливо. Даний стан здатний викликати звичайний спазм, воно може пройти без будь-яких серйозних наслідків, проте не виключені варіанти серйозних ускладнень.

Спазм, що зводить щелепи, може бути одиничним явищем, але буває так, що він повторюється з достатньою періодичністю. Причини, за якими він відбувається, можуть бути наступними:

 • перенапруження м’язів;
 • перенесені стреси;
 • залишкові процеси при зевании;
 • занадто сильне хвилювання;
 • стискання зубів уві сні;
 • хвороби стоматологічного характеру;
 • хвороби шийного відділу хребта.

Чому зводить нижню щелепу?

У тому випадку, якщо зводить нижню щелепу, необхідно звернутися до стоматолога, хірурга чи невропатолога. Нижню щелепу може зводити внаслідок величезної кількості різних причин, як стоматологічного, так і неврологічного характеру.

Нижню щелепу може зводити в результаті отриманої раніше травми. Для того, щоб її виявити, слід перевірити наявність синців і набряків. Крім того, якщо вся справа в травмі, в залежності від її різновидів можна відчувати сильний біль при натисканні на щелепу.

Причиною відомості щелепи може бути зубної нарив, що виявляється в скупченні маси гною в області ясен. Подібний абсцес легко виявити по значній припухлості на слизовій оболонці порожнини рота. Якщо натиснути на припухлість, результатом буде сильний біль.

Зводить зуби нижньої щелепи

Зуби нижньої щелепи може зводити в результаті поразок трійчастого нерва. Подібна ситуація характеризується сильними пароксизмальними болями. Можливо поширення болю від зубів до половини особи. Такі відчуття носять тимчасовий характер, відчуваються в області підборіддя, зубів і губ.

Іншими причинами виникнення подібних болів можуть бути лор-хвороби, онкологічні захворювання голови, м’язів шиї та обличчя. Всілякі різновиди раку можуть викликати зведення зубів нижньої щелепи. До них відносяться рак ротової порожнини, онкологічні поразки носоглотки.

Болить і зводить щелепу

Щелепа може зводити через переломів. Сильний удар по обличчю або нещасний випадок, здатні викликати перелом верхньої щелепи, або нижньої. Якщо мова йде про важку травму голови, може статися одночасний перелом обох щелеп.

При дисфункції скронево-щелепного суглоба може виникати біль як в самому суглобі, так і в нижній або верхній щелепі, в щоці. Суглоб обмежується в рухливості, при огляді ротової порожнини виявляється хворобливість і невірне становище поверхонь суглоба, щелепи втрачають рухливість.

Уві сні зводить щелепу

Щелепа уві сні може зводити через перенесеного раніше неврозу. В даному випадку ефективну допомогу здатний надати препарат Персен. Він здатний добре заспокоювати нервову систему, містить в своєму складі спазмолітик. З метою виключення тризму жувальних м’язів рекомендується отримати перед прийомом даного препарату консультацію невролога.

Щелепа звело від позіхання

Цю скаргу терапевти чують найбільш часто, адже люди позіхають регулярно, а саме під час цього процесу можуть статися незаплановані природою мікро-руху. Відкрив рот занадто широко – потягнулася м’яз

, Щелепної суглоб випробував підвищене навантаження, відреагувавши знайомим нам зведенням.

Це відбувається тому, що після сильного розтягування в м’язі спостерігається гіпертонус, який і є винуватцем патології.

Уві сні зводить щелепу

Якщо при зевании відчувається дискомфорт слід відразу накладіть охолоджуючу пов’язку

Якщо ж зведення відбувається під час кожного, навіть «неглибокого» позіхання, то слід звернутися до невропатолога або травматолога, особливо, якщо процес супроводжується хворобливими відчуттями і подальшої легкої припухлістю області. Можливо, про себе дає знати стара травма або розвивається ортопедичний (ортодонтичний) дефект в ротовій порожнині. А може повноцінному позіхання заважає новоутворення в області.

У будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте дискомфорт в процесі позіхання, то накладіть відразу охолоджуючу пов’язку. Також слід дотримуватися в цей день дієту – харчуватися м’якою перетертої їжею, яка не потребуватиме зусиль для пережовування, а, значить, дасть час суглобу «перепочити».

При зевании зводить щелепу

Зведення щелеп при зевании можливо в силу самих різних причин. Точну відповідь на питання, чому так відбувається, здатний дати кваліфікований фахівець, хірург, стоматолог або невропатолог.

Однією з причин може бути травма щелепи, при якій пошкоджуються її м’які тканини. У цьому випадку можливе виникнення набряклості, деякої хворобливості, проте все це симптоми не дуже істотні, що проходять протягом декількох діб. З метою їх усунення доцільно застосування холодних компресів на область щелепи і введення спеціальної дієти, яка сприяє перебуванню щелепи в спокійному стані.

При зевании відбувається значне скорочення тонусу жувальних м’язів. Якщо перед позіханням м’язи перебувають у стані залишкової напруги, то при його закінченні спостерігається гіпертонус м’язів. Перенапруження може відбуватися в силу різних станів, які обумовлюють стискання зубів під час сну.

В щелепу можуть віддавати болю, що відчуваються в шийному відділі хребта. При такому явищі є сенс отримати консультацію у невропатолога і стоматолога. Це допоможе виявити достовірну причину подібного стану і скласти індивідуальний курс лікування. Звести больові відчуття до мінімуму допомагають масаж обличчя і жувальної мускулатури.

особливості тризму

Під час вагітності жінки нерідко відзначають спазматические відчуття в області щелеп. Цьому є певне пояснення. У період виношування дитини циркуляція крові в організмі майбутньої матері відбувається неповноцінно, в результаті чого періодично виникають судоми в щелепах. Жінкам не варто турбуватися з приводу цих симптомів, оскільки вони проходять після вагітності.
Зводити щелепні кістки також може при наявності таких захворювань, як:

 • артроз;
 • артрит;
 • порушення нормального функціонування суглоба;
 • патології судин, при яких вони погано забезпечуються кров’ю.

Спазматичні явища нерідко супроводжують процес пережовування їжі і позіхання. Після анестезії також можуть з’являтися судоми в щелепах. У деяких випадках до виникнення цих симптомів призводять сильні переживання. Пацієнти іноді відзначають, що при цьому у них болить голова.

При жуванні і позіхання

Причину судомних скорочень м’язів під час позіхання або жування допоможе виявити стоматолог, невролог або хірург. Це явище може виникати внаслідок:

В останньому випадку усунути неприємні відчуття допоможе масаж обличчя і жувальної мускулатури. Якщо замінити тверду їжу стравами м’якої консистенції, можна позбутися від нападів судом. При виявленні ознак бруксизма (скреготіння зубами уві сні) не обійтися без допомоги лікаря.

після анестезії

Практично жодна процедура в стоматології не проводиться без знеболювання. Після здійснення мандибулярной анестезії, яка застосовується в разі стоматологічного втручання в крилощелепної зону, може утворитися гематома. При цьому у пацієнта болить травмована область і відбуваються судомні скорочення м’язів щелепи.

Після анестезії цей стан може зберігатися близько 7 днів, в специфічному лікуванні воно не потребує, оскільки проходить самостійно. У цей період пацієнтові рекомендується перейти на рідку їжу і регулярно робити спеціальні вправи для розробки рухливості щелепи.

Одночасно з головним болем

Факторів, що провокують хворобливі відчуття в скроневій області або у всій голові при наявності судом в щелепи, може бути багато. Серед них можна виділити:

 • перевтома;
 • тривала робота в сидячому положенні, в тому числі за комп’ютером;
 • мігрень;
 • нервове перенапруження;
 • наслідки травм хребта і щелепи;
 • відсутність свіжого повітря.

Для усунення хворобливих відчуттів потрібно якомога частіше робити перерви в роботі, по можливості виключити тривале перебування за комп’ютером. При тиску в скронях корисно робити легкий масаж скроневої області. Якщо болить потилична частина голови, рекомендується зробити холодний компрес. Для виключення зазначених симптомів потрібно якомога частіше бувати на свіжому повітрі.

Через переживання

Організм по-різному реагує на стресові ситуації. Під час сильних потрясінь або переживань людина може відчувати судомні скорочення м’язів щелеп. При боргом нервовому перенапруженні судоми можуть з’являтися в нічний час доби. Якщо це відбувається, потрібно постаратися розслабитися і відволіктися від проблем. Хороший ефект дає самостійний масаж щелепи. У випадках, коли не вдається знайти душевну рівновагу, слід звернутися до невролога, інакше можна запустити ситуацію, спровокувавши небезпечні порушення психіки.

Зводить щелепу, що робити?

Якщо щелепу зводить з правого боку і відбувається це на тлі підвищеної температури, слід звернутися за консультацією до фахівця в галузі хірургії. Швидше за все, такий стан має місце в результаті наявності вогнища гнійного запалення в цій галузі. У тому випадку, якщо температура тіла доходить до позначки сорок градусів, біль має місце не тільки в щелепи, а й під нею, при цьому в області щелепи спостерігається набряк, можливо, мова йде про гнійному запаленні щелепи – полиомиелите. Подібна симптоматика може спостерігатися також при паратонзіллярном абсцессе справа, що настає внаслідок ангіни.

Зведення щелепи сильним болем може відбуватися внаслідок невралгії трійчастого нерва, якщо точніше – його нижньої гілки. У даній ситуації врегулювати проблему можна шляхом звернення до лікаря-стоматолога.

Якщо щелепу зводить в області нижнього краю з правого або лівого боку, а найчастіше посередині, з іррадіацією всередину очниці, це може свідчити про запалення лицьового артерії. Допомогти в цій ситуації може своєчасне звернення до хірурга.

Біль в області щелепи з правого боку, яка прийняла хронічний характер, може свідчити про наявність пухлини в цій області. У міру зростання новоутворення біль посилюється і приймає ниючий характер. Тому, якщо щелепу вже давно болить з правого боку, при цьому посилюється і пульсує, необхідно звернутися за допомогою до хірурга.

Спазми або больові відчуття в щелепи можуть сказати про наявність різних захворювань організму

. Встановити причину самостійно не завжди можливо, і якщо спазми самі не проходять, а завдають клопоту, необхідно звернутися до фахівця і пройти обстеження.

Судома скул від нервів

Нервова система моментально реагує на будь-які неполадки в організмі. Спазми в області вилиць не їсти винятком. Психосоматика таке явище пояснює наступним чином: нервові ураження можуть бути відсутніми, але м’язи, які в постійній напрузі, призводять до того, що вилиці починає зводити. Ось і судоми скул виникають через розлади нервової системи, що викликано найчастіше зовнішніми факторами, не залежними від нас самих: вплив на організм стресових ситуацій, підвищена емоційність. Все це негативно впливає на душевний стан, а відповідно, і на наше здоров’я.

Що робити, коли зводить вилиці і щелепу уві сні? Задаються питанням ті, кому доводилося пройти через такі неприємні відчуття. Адже в цьому випадку спазми проявляються саме під час сну. Компреси тут безсилі, а от заспокійливе прийняти не завадить.

Порада!

Відволіктися і розслабитися – то, що зараз необхідно. А також не варто забувати про легкий масаж ділянок особи, які стискаються від судом.

Але якщо спазм навіть зникне, відкладати похід до лікаря не слід. Звернутися слід до невролога. Тут можуть мати місце невралгія, психологічні захворювання, запалення нервів.

Чому зводить щелепу

Даний симптом не є окремим захворюванням, а причини його виникнення можуть бути самими різними. Симптом може виникнути разово і відразу пройти, або повторюється знову. Найпоширеніші причини спазмів щелепи такі:

 • Стоматологічні хвороби;
 • Часте перенапруження;
 • Нервове напруження;
 • Остеохондроз або інші хвороби хребта в шийному відділі;
 • Бруксизм (скрегіт зубами уві сні);
 • Після позіхання;
 • Болі після травми;
 • У вагітних жінок іноді зводить щелепу, симптом може мати як короткочасний, так і тривалий характер.

Кожен випадок вимагає уваги з боку фахівців, тому не потрібно намагатися ставити діагноз самостійно. Визначити причину і призначити необхідне і правильне лікування може тільки лікар.

Види болю і спазмів щелепи

 1. Скрегіт зубами уві сні або бруксизм
  . Якщо на ранок болить голова і відчуваються болі і напруга в щелепи, то це свідчить про бруксизмі. Але визначити самостійно, що зводить щелепу уві сні, не так просто. Якщо тільки хтось почує жування уві сні і повідомить про це. В результаті постійного зубного скреготу уві сні сточується зубна емаль, зуби і коронки стираються і розхитуються.
 2. Зводить вилиці і щелепи
  . Причинами таких спазмів можуть бути захворювання: артрит, артроз і дисфункція суглоба і захворювання судин. Головне, вчасно звернутися до лікаря за постановкою вірного діагнозу і своєчасного лікування.
 3. Зводить тільки нижню щелепу
  . Даний недуга може розвинутися в результаті ураження трійчастого нерва, який відповідає за іннервацію особи. В цьому випадку періодичні болі будуть віддавати в зуби і одну половину обличчя, тривати вони можуть по 10-20 хвилин. Вкрай необхідно провести обстеження з метою виключити онкологічні хвороби ротової порожнини, носоглотки, голови і м’язів.
 4. Спазм м’язів і закладання у вухах
  . Причинами такого симптому можуть бути: ураження гортані і тонзиліт; пухлини в області носоглотки; невралгія. Звичка говорити по телефону, який затиснутий між плечем і вухом, може негативно позначитися на здоров’ї і викликати зазначені вище захворювання. Щоб розслабити м’язи, рекомендується прикладати тепло і масажувати область під вухом. Якщо спазм м’язів супроводжується закладанням у вухах, то обов’язково потрібно звернутися до отоларинголога. Тільки фахівець визначить діагноз і призначить правильне лікування.
 5. Спазм м’язів при зевании
  . Можливо, була отримана травма, і тому м’язи судорожно скорочуються після позіхання або в процесі, а також є невелика набряклість в області травми. В цьому випадку рекомендовані охолоджуючі компреси, перехід на м’яку їжу. Визначити причини та поставити діагноз можуть хірург, невролог або стоматолог.
 6. Спазм м’язів і головний біль
  . Біль виникає у всій голові або в скронях. В даному випадку причини можуть бути самі різні: сидяча робота і робота за комп’ютером; втома і брак свіжого повітря; нервове напруження і мігрень; результат травм щелепи і хребта. Потрібно частіше бути на свіжому повітрі, а також зробити перерву і відпочити від роботи. Під час головних болів допоможе холодний компрес і легкий масаж скроневої області.
 7. Артрит
  . Дане захворювання може виникнути не тільки на кінцівках, але також і на скронево-щелепної частини обличчя. Така проблема характерна для людей похилого віку та старше 60 років. Суглоб не може правильно виконувати свої функції, якщо сталася його деформація. Тому виникають болі під час розмови або прийому їжі. При розслабленні біль проходить.
 8. Нервова судома м’язів
  . Коли м’язи знаходяться в постійній напрузі, то це призводить до їх спазму, при цьому ніяких поразок може не бути. При нервових напругах щелепу може зводити уві сні, а також може статися оніміння окремих м’язів при відсутності тонусу, можуть з’являтися біль і судома в м’язах. Всі ці симптоми говорять про пережиту стресовій ситуації, гніву або сильного страху. А також, можуть бути результатом запалення нервів або невралгії. При таких симптомах необхідна консультація невролога. Можна спробувати розслабитися самостійно, прийняти заспокійливий засіб, помасажувати м’язи. Але при повторюваних симптомах не варто займатися самолікуванням.
 9. Стоматологічний характер захворювання
  . Можливими причинами спазмів щелепи можуть бути наступні стоматологічні захворювання: абсцес, періодонтит, обмежений остеомієліт, карієс або пульпіт з ускладненнями. Проблеми в яснах можуть викликати набряк і стиснення нервових волокон, в результаті чого з’являються болі і спазми в щелепи.
 10. Зводить щелепу при пережовуванні їжі
  . Якщо була травма, пошкодження або вивих суглоба, то спазми можуть виникати при жуванні їжі. Спочатку м’язи напружуються, а під час пережовування виникає мимовільне скорочення.
 11. Зводить щелепу від кислої їжі або прийняття алкоголю
  . Щелепа може зводити, коли є проблеми зі слиновиділення або при проблемі ковтання. Від деяких продуктів може виникнути спазм стравоходу, який, в свою чергу, викликає спазми щелепи. Рекомендується пройти обстеження у невролога або гастроентеролога.

Патологічні і непатологіческіе причини симптому

Причин, чому зводить щелепу, існує дуже багато. Але навіть сильні болі не завжди пов’язані з серйозними порушеннями. Але в будь-якому випадку при тривалому збереженні симптомів необхідно звертатися до лікаря.

Чому турбує нижня щелепа

Якщо у хворого зводить нижню щелепу, при цьому гострі спазми віддають в зуби або одну сторону обличчя, то це вказує на запалення трійчастого нерва. Для патології характерно нетривалий перебіг – по 10-20 хвилин в день , кількома нападами.

Для діагностики та лікування потрібно звернутися до хірурга або невролога. Фахівець призначить додаткове обстеження, яке виключить такі хвороби, як пухлина, ураження носоглотки або м’язових тканин.

Якщо зводить вилиці і щелепу

Якщо хворобливі відчуття спостерігаються у верхній і нижній щелепі, то це вказує на артрит, артроз або інші порушення суглобів.

Важливо! Аналогічні ознаки виявляються при захворюваннях судин – в результаті порушення кровообігу.

Якщо вчасно почати лікування і не ігнорувати наростаючі симптоми, то можна уникнути хірургічного втручання та інших складних наслідків.

Якщо спазм наздогнав при зевании

Визначити, з якої причини зводить вилиці і щелепу під час широкого розкриття рота, допоможе стоматолог або невролог. Часто симптоми пов’язані з травмами, які залишаються відлунням у вигляді спазму, активується при зевании. Іноді з’являється легка набряклість в пошкодженій області.

Додатковий симптом – болить голова

Якщо зводити щелепи початок раптово, а також приєдналася біль в голові, то це вказує на кілька можливих факторів:

 • придуха в приміщенні;
 • надмірні розумові і емоційні навантаження;
 • тривале перебування в сидячому положенні під час роботи;
 • мігрень;
 • втома;
 • травми хребта або щелепи.

Якщо симптом виявлений при сидячій роботі, можна зробити холодний компрес і масаж скронь, а потім пройтися 10-15 хвилин або погуляти на вулиці.

нервове перенапруження

Будь-які неприємні події, що відбиваються на нервовій системі, можуть викликати різні симптоми, в тому числі судоми і спазми особи. Іноді зводить вилиці уві сні при нервовому напруженні, і вдень пацієнт відчуває дискомфорт.

Закладає вуха при болю в щелепі

При проблемах з вухами на тлі того, що зводить щелепу, необхідно звернутися до отоларинголога. Часто при таких симптомах виявляють хвороби гортані, тонзиліт, рідше – пухлини.

Причиною може бути і невралгія, що утворилася через підпирання голови рукою при роботі за комп’ютером або розмові по телефону. Щоб позбутися від затиску м’язи або нерва, потрібно зробити легкий масаж за вухом і під ним.

Причина – бруксизм

При бруксизмі уві сні сильно стискаються зуби, з’являється скрегіт. В результаті днем ​​зводить щелепу, болять лицьові м’язи, здається, що запалився зубний нерв. При тривалому збереженні патології зуби страждають найбільше – руйнується емаль, стираються колонки, змінюється положення різців.

небезпечні захворювання

Найнебезпечніші патології, що вимагають негайного медичного втручання, при яких зводить нижню або верхню щелепу, – це захворювання серця і судин. Наприклад, інсульт може проявлятися подібними ознаками з подальшим онімінням однієї частини обличчя.

Спазми після їжі

У деяких людей спостерігається специфічна реакція на алкоголь, солодке і кисле – у них зводить вилиці. Це може бути викликано спазмом стравоходу. Іноді симптоми вказують на проблеми зі слиновиділення або функціями ковтання.

Напад під час їжі

Якщо дискомфорт виникає при жуванні, то це вказує на травму суглоба. Зазвичай відбувається подібне при пережовуванні твердої їжі. Для тимчасової корекції болю рекомендується відмовитися від занадто твердої їжі – протии обстеження, усунути причину.

стоматологічні хвороби

При деяких захворюваннях зводить вилиці і нижні щелепи: запущений карієс, пульпіт, а також інші ушкодження нервів і ясна. У поєднанні з судомами цей симптом може вказувати на остеомієліт, абсцес і періодонтит. Однак в більшості випадків патології супроводжуються нестерпним болем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *